Ubezpieczenie OC dla samochodu elektrycznego

Samochody elektryczne, tak samo jak zwykłe pojazdy tradycyjne, muszą posiadać pakiet ubezpieczenia OC. Czy kupno polisy dla takich pojazdów różni się czymś od zwykłych samochodów, które są na paliwo, ewentualnie na gaz? Czas na to, aby znaleźć odpowiedź.

Samochód na prąd

Tak, nie ma co ukrywać, ale cena samochodów na prąd do najniższych nie należy. Nie można się temu dziwić, ponieważ jest to nowość, która dopiero próbuje podbić serca kierowców. Każdy właściciel pojazdu – niezależnie od jego rodzaju – musi pomyśleć o jego ubezpieczeniu OC, ponieważ jest to obowiązek narzucony przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Tutaj (niestety!) czeka właścicieli takich samochodów nie miła niespodzianka – polisa OC na pojazdy elektryczne swoją ceną może przebić kilkukrotnie zwykłe ubezpieczenia na samochody tradycyjne. Przy czym nie chodzi tutaj o zniechęcenie – wszakże samochody elektryczne są korzystne dla naszego środowiska naturalnego.

Podstawowe informacje

Procedura ubezpieczenia takich pojazdów jest podobna, jak przy samochodach tradycyjnych. Agent ubezpieczeniowy na pewno poprosi o odpowiednie dokumenty, jak chociażby dowód osobisty i dowód rejestracyjny. Z góry należy zaznaczyć, że jest to pojazd elektryczny. Ofertę polis ubezpieczeniowych będzie można od razu zawęzić. Należy sprawdzić, czy polisa OC proponowana przez agenta będzie zawierać naprawę części zamiennych z ASO, wielkość udziału własnego, minimalną wysokość szkody, sumę ubezpieczeń, minimalną odległość od domu uprawniająca do skorzystania z Assistance. 

Zobacz inne wpisy:

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Ubezpieczenie skutera