Dla kogo jest ubezpieczenie AC?

OC jest dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych. Chcemy mieć własny samochód? OC to obowiązek. A jak to jest w przypadku AC? Czy każda osoba, będąca właścicielem pojazdu mechanicznego, musi mieć Autocasco?

Autocasco dla samochodu

AC to dobrowolna polisa samochodowa, którą można mieć, ale nie jest to obowiązek. Kto powinien się na nią zdecydować? Na pewno właściciele aut kupowanych prosto z salonu. Wartość takich pojazdów jest znaczna, dlatego należy zadbać o odpowiednią ochronę takich pojazdów. AC potrzebne jest również właścicielom samochodów, motorów, itp, używanych, ale “młodych”. Przyjmuje się, że AC powinni wykupywać wszyscy właściciele, których pojazd ma mniej niż 10 lat. Agenci ubezpieczeniowi zgodnie twierdzą, że w takich przypadkach ubezpieczenie Autocasco ma jakikolwiek sens. W innych przypadkach można się nad tym bardzo mocno zastanowić.

Co obejmuje AC?

O tym, co obejmuje taki pakiet ubezpieczeniowy można mówić długo. Prawda jest taka, że tylko od nas to zależy. Można bowiem wybrać standardowe AC, a może wybrać pakiet rozszerzony, gdzie nawet foteliki samochodowe znajdą się pod ochroną. Każdy agent ubezpieczeniowy zawsze wypytuje klientów o ich potrzeby, a nawet o status cywilny, dzięki czemu będzie można dobrać najkorzystniejszą dla klienta ofertę. Autocasco ma na celu ochronę interesów klienta. Jeżeli cokolwiek stanie się nam, to zawsze będzie można wnioskować o zwrot pieniędzy. OC chroni odpowiedzialność cywilną, a AC chroni samego kierowcę oraz jego pojazd. 

Zobacz pozostałe:

Małe tablice rejestracyjne

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?