O czym należy pamiętać, zawierając umowę AC?

AC jest polisą samochodową niewymaganą. Tylko, że już nie jeden właściciel samochodu osobowego lub też innego pojazdu mechanicznego przekonał się, że za brak takiej polisy można zapłacić i to niemałą sumę.

Czy warto pomyśleć o AC?

Jeżeli nie jesteśmy pewni tego, czy AC jest warte naszej uwagi weźmy pod uwagę jedną rzecz – wartość naszego pojazdu. Stosunkowo nowe pojazdy muszą mieć taką polisę. W szczególności, że AC może nam zapewnić odszkodowanie w przypadku kradzieży pojazdu. Tylko pojazdy mechaniczne starsze, powyżej 10 lat, nie muszą mieć takiej polisy. Co więcej, całkiem możliwe, że ubezpieczyciel odmówi zaoferowania takiej polisy, ponieważ okaże się to inwestycją nieopłacalną.

Co należy wziąć pod uwagę?

Chcąc zawrzeć umowę AC należy wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak:

  • fabryczny immobilizer – jego posiadanie może sprawić, że składka polisy AC zostanie obniżona. Rzecz mała, ale bardzo ważna, jeżeli ktoś będzie chciał ubezpieczyć auto. Ubezpieczyciel może nawet wymusić na właścicielu pojazdu założenie takiego zabezpieczenia.
  • miejsce zamieszkania – jeżeli mieszkamy w miejscu, gdzie dochodzi do częstych kradzieży (statystyki policyjne), to ubezpieczyciel może zaproponować nam ubezpieczenie z wyższą składką na AC.
  • wariant serwisowy – zapewnienie sobie kompleksowego wariantu serwisowego to coś, co zdecydowana większość użytkowników bardzo chciałaby mieć. Aczkolwiek należy liczyć się z tym, że jest to jedna z takich opcji, która gwarantuje podniesienie składki o dobrych kilkadziesiąt złotych. 

 

Zobacz również:
OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy