Dobrowolne polisy na samochód

Dużo mówi się o obowiązkowym ubezpieczeniu pojazdów mechanicznych. Za ich brak można otrzymać mandat. A jak to jest, jeżeli chodzi o dobrowolne ubezpieczenie samochodów? Czy te pakiety są opłacalne?

Autocasco na samochód

AC, czyli Autocasco, bardzo często oferowane jest w pakiecie razem z OC. Czy to przez AC jesteśmy narażeni na dużo większe koszta finansowe? Nie, jeżeli faktycznie będziemy chcieli zdecydować się na promocyjny pakiet. Jeżeli obydwa ubezpieczenia będziemy kupować osobno, można być pewnym tego, że cena będzie zdecydowanie wyższa. AC ma to do siebie, że jest pewną ochroną dla właściciela pojazdu/kierowcy. O ile OC nie pokrywa żadnych, finansowych szkód, tak z AC można liczyć na wypłatę środków finansowych. Aby być tego pewnym należy zapoznać się zawsze z ogólnymi warunkami umowy.

Assistance na samochód

W przypadku ubezpieczeń na samochód, bardzo często wspomina się o Assistance. O co dokładnie chodzi? Jest to polisa ubezpieczeniowa, która zapewnia całodobową ochronę w przypadku, kiedy dojdzie do awarii pojazdu. Właściciel nie będzie musiał się niczym martwić, ponieważ będzie miał Assistance. Przy czym zawsze trzeba sprawdzić dokładne kwoty, jakie zawsze opisane są w umowie. Taka pomoc związana jest głównie z awarią samochodu i sprawami technicznymi, ale w niektórych przypadkach można liczyć nawet na pomoc medyczną dla kierowcy oraz dla innych pasażerów znajdujących się w samochodzie. Z reguły ochrona Assistance przewidziana jest na terenie kraju, a nie poza granicami. 

Zobacz również:

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy

Kalkulator OC

Ubezpieczenie samochodu